25 03

Warszawa - kolejny nowy hotel na konferencje sprawdzony! Arche Hotel Krakowska

Kategoria: Blog

Warszawa - kolejny nowy hotel na konferencje sprawdzony! Arche Hotel Krakowska

W tym miesiącu zaproszeni odwiedziliśmy nowo otwarty w Warszawie Hotel Arche Krakowska. Do wizyty zachęciły nas informacje na temat dużej przestrzeni konferencyjnej, jaką hotel dysponuje. Ale od początku... 

Hotel położony jest na warszawskim Okęciu, jedyne 7km od centrum miasta, przy skrzyżowaniu dwóch głównych ulic. Lokalizacja umożliwia łatwy dojazd do hotelu zarówno komunikacją publiczną, jak i samochodem, zarówno z dworca PKP, jak i z lotniska Okęcie. Lokalizacja wyznacza również charakter hotelu – zdecydowanie jest to obiekt konferencyjny, szkoleniowy i biznesowy, a nie wypoczynkowy. Podkreśla to również struktura hotelu, idealna dla odbywania w nim spotkań i konferencji. 

Przestrzeń konferencyjna jest bowiem oddzielona od pozostałych części funkcjonalnych hotelu – zlokalizowana na Ip. wyłącznie do tego celu przeznaczonym. Tutaj znajduje się największa powierzchnia konferencyjna z salą na 650 osób z możliwością podziału na 6 sal po ok. 110 osób. Ta sama przestrzeń z dołączonym foyer to jedna z większych w Warszawie przestrzeni na bankiet do 500 osób. A z kolei foyer po oddzieleniu go od sali Fuksja to miejsce, które można wykorzystać na stoiska partnerów konferencji. Ponadto Hotel Arche Krakowska ofertuje 9 mniejszych sal warsztatowych. Jak widać, możliwości jest wiele i byłaby to piękna przestrzeń do organizacji kongresów, a jak wiadomo, Warszawa nadal nie dysponuje profesjonalnym centrum kongresowym, gdyby nie fakt, iż na przearanżowanie Sali Fuksja na obrady plenarne w 6 sal na sesje równoległe zajmuje hotelowi minimum 2h! 

Parter hotelu to poza recepcją otwarta restauracja, oferująca również wiele możliwości aranżacji i podziału, aby zapewnić niezależność kilku grupom równocześnie, ale także przestronne, widne i obszerne lobby, robiące dobre wrażenie na każdym wchodzącym do hotelu. Całości dopełnia nowoczesny design i 344 pokoje hotelowe w sumie dla 948 osób z dostawkami (kanapy w każdym z pokoi).