Przystań Hotel & Spa

Żeglarska 4, Olsztyn
Ten Obiekt nie dodał jeszcze cen.
Koszt organizacji poznasz w ciągu 24h.
22 11

Byliśmy, widzieliśmy...

Kategoria: Recenzje

Listopad to dobry miesiąc na wizyty w hotelach. Odwiedziłam ich zatem kilka i będę sukcesywnie dodawać informacje o kolejnych, ale tym razem o jednym z obiektów, który zrobiły na mnie w ostatnim czasie duże wrażenie – o 4-gwiazdkowym Hotelu Przystań w Olsztynie.

Hotel jest położony administracyjnie w Olsztynie, ale w części wypoczynkowej miasta – nad Jeziorem Ukiel. Na brzegach tego jeziora zlokalizowane są liczne ośrodki rekreacyjne, sportowe i plaża miejska. Organizując zatem spotkanie w Hotelu Przystań można zaplanować szereg atrakcji dodatkowych wykorzystując położenie obiektu i okoliczną infrastrukturę. Zatem z jednej strony mamy hotel położony w otoczeniu natury i w spokojnej okolicy, ale z drugiej strony w granicach administracyjnych ośrodka miejskiego, dzięki czemu bardzo ułatwiony jest do niego dojazd. Hotel położony jest bowiem 20 minut jazdy od dworca PKP Olsztyn Zachód (zatem można tutaj łatwo dotrzeć pociągiem) oraz niedaleko od właśnie prawie w całości zmodernizowanej krajowej „siódemki”, którą z Olsztynem łączy czteropasmowa droga dojazdowa (jej remont właśnie na ukończeniu).

Sam hotel wyróżnia przede wszystkim architektura – nowoczesny, ale jednocześnie ciepły styl wykończenia wnętrz, przeszklona bryła budynku z zewnątrz, nawiązanie do otaczającego krajobrazu (kanał przepływający pomiędzy budynkami hotelowymi, wszystkie sale restauracyjne z panoramicznym widokiem na jezioro) to elementy, na które zwróciłam uwagę i które zachwycają.

Zaplecze konferencyjne hotelu stanowią sale w budynku głównym, jak i wielofunkcyjne sale restauracyjno-bankietowo-konferencyjne w drugim, osobnym budynku. Zatem aby dotrzeć do części sal trzeba wyjść z budynku głównego na zewnątrz. Sale w tym budynku są także idealne na wszelkiego typu bankiety, eventy i imprezy. Mają przepiękny widok na jezioro, co ma szczególny urok w godzinach wieczornych. Liczba i różnorodność sal oraz ich położenie względem siebie zapewnia niezakłócony przebieg kilku równoległych spotkań niezależnych grup. Każda znajdzie dla siebie przestrzeń na część konferencyjno-szkoleniową, gastronomiczną i eventową.

Dodając do powyższego profesjonalnie działający dział sprzedaży, przemyślane funkcjonowanie poszczególnych pionów organizacyjnych hotelu i pyszną kuchnię mamy wszystkie elementy niezbędne do organizacji udanego spotkania.